Jiří Rožeň
má za sebou čerstvý debut s BBC Symphony Orchestra a před sebou v příští sezóně tři americké debuty v Seattlu, Utahu a Naples a rovněž první účinkování v Austrálii s Queensland Symphony v Brisbane. K jeho mezinárodnímu renomé mj. přispěla spolupráce s Královskou filharmonií v Londýně, Královskou filharmonií v Liverpoolu, Orchestre National du Capitole de Toulouse, Českou filharmonií či s Polským národním rozhlasovým symfonickým orchestrem Katovice. Je vášnivým propagátorem a znalcem české hudby, pravidelně uvádí skladby Bohuslava Martinů, Josefa Suka, Leoše Janáčka, Viktora Kalabise, Miloslava Kabeláče a dalších. Několikrát dirigoval Kabeláčovu Symfonii č. 4, včetně rakouské premiéry s Cameratou Salzburg na Salcburském festivalu v roce 2015. Kromě symfonického repertoáru buduje i svůj repertoár operní. Během působení ve Skotsku dirigoval např. Stravinského Mavru, Waltonova Medvěda, Brittenova Owena Wingrava či Straussova Netopýra. Řídil rovněž provedení Ravelovy opery Dítě a kouzla s Hamburským symfonickým orchestrem a na Brücken-Festival für Neue Musik v Rostocku dirigoval Eine Kluge Else Svena Daiggera. Ve Státní opeře debutoval v sezoně 2021–2022 provedením Rusalky Antonína Dvořáka. V rámci cyklu Musica non grata již nastudoval jednoaktovky Sedm smrtelných hříchů Kurta Weilla a Očekávání Arnolda Schönberga. Jiří Rožeň vystudoval dirigování na konzervatořích a univerzitách v Praze, Salcburku, Hamburku, Curychu a v Glasgow. V roce 2014 se stal finalistou Nestlé and Salzburg Festival Young Conductor’s Award a Donatella Flick LSO Conducting Competition. Mezi jeho mentory patřili Donald Runnicles, Thomas Dausgaard, Garry Walker, Dennis Russell Davies, Ulrich Windfuhr a Johannes Schlaefli.
Victoria Korosunova
Ukrajinská sopranistka Victoria Korosunova v sezoně 2021/22 v Národním divadle v Praze debutuje. Zpěv studovala nejprve na Národní hudební akademii ve svém rodném městě Oděse, poté se přestěhovala do Řecka, kde ve studiu pokračovala na Hudební konzervatoři v Aténách. V roce 2015 byla přijata do operního studia Santa Cecilia v Římě, kde studovala mj. u Renaty Scotto a Cesareho Scartona: Na mistrovských kurzech v řeckém Nafpliu pracovala mj. se Susan Bullock. Jako jedna z nejlepších účastnic kurzů byla vybrána ke dvěma recitálům v Londýně a v Mozarteu v Salcburku. Vystoupila v Auditoriu Parco Della Musica v Římě, na Egejském hudebním festivalu (Nedda, Komedianti), v Teatro Accademia di Milano (Nedda), v Albánské národní opeře (Amelie, Maškarní ples) a v rámci Operního studia Řecké národní opery v Aténách (Fiordiligi, Così fan tutte). Je držitelkou Ceny Marie Callas pro mladé umělce udělované řeckou UNESCO a čestné ceny Grand Prix Maria Callas Competition.
Denys Pivnickij
Denys Pivnickij (*1990 v Charkově na Ukrajině) v sezoně 2021/22 v Národním divadle v Praze debutuje, a to v opeře Plameny Erwina Schulhoffa ve Státní opeře. V roce 2011 absolvoval Hudební školu Gněsiných v Moskvě a v roce 2016 Hudební akademii Claudia Abbada v Miláně. Představil se jako Alfredo (La traviata) v Janově a v Reggio Calabria, Turridu (Sedlák kavalír) ve Verdiho divadle v Pise, Osaka (Iris) v Teatro del Giglio v Lucce, v Goldoniho divadle v Livornu a ve Verdiho divadle v Pise, Manrico (Trubadúr) ve Verdiho divadle v Bussetu a v Albánském divadle opery a baletu v Tiraně, Radames (Aida) v Parmě a na Tirolském festivale v Erlu, Cavaradossi (Tosca) v Pesaru, Roveretu a v Michajlovském divadle v Petrohradě, Turridu (Sedlák kavalír) a Canio (Komedianti) v Avignonu, Opéra de Vichy a Opéra de Massy, Roberto (Víly) v Cagliari ad. Od roku 2011 žije v Miláně.