Beseda s Janou Siberou a Josephem Dennisem k opeře Šaty dělají člověka

Alexander Zemlinsky

#beseda
#vstup volný
#nutno rezervovat

Přijměte naše pozvání na předpremiérovou besedu s hlavními protagonisty chystané inscenace Šaty dělají člověka Alexandra Zemlinského – sopranistkou Janou Siberou (Nettchen), držitelkou Ceny Thálie 2022, a americkým tenoristou Josephem Dennisem (Wenzel Strapinski), vítězem Metropolitan Opera National Council Auditions 2015, aktuálně sólistou Semperovy opery v Drážďanech. Povídat si budeme nejen o opeře Šaty dělají člověka, ale i o tom, jak se v dnešní době žije špičkovým pěvcům a jak spletitá cesta občas vede na prkna, která znamenají svět. V krásném prostředí francouzské vinárny Na břehu Rhóny na Rašínově nábřeží pro vás bude nachystáno i drobné občerstvení z vynikající francouzské kuchyně! Beseda bude tlumočena (česko-anglicky). Vstup volný na základě rezervace.

Šaty dělají člověka

Termíny

předchozí další
Ne 19/02/2023
16.00
Praha, Kavárna Na břehu Rhóny
předchozí představení další představení

Kdy: v neděli 19. února 2023 od 16 hodin
Kde: Vinárna Na břehu Rhóny
POZOR! Vchod z Rašínova nábřeží 410/32, Praha 2 (nikoliv z ulice Na Hrobci)
(Tram č. 2, 3, 5, 7, 17, 21 – zastávka Výtoň)

Vzhledem k omezené kapacitě vinárny prosíme o rezervaci míst do 16. února na e-mailovou adresu: i.nevoralova@narodni-divadlo.cz 

Sólistka Opery Národního divadla Jana Sibera, držitelka Ceny Thálie 2022 za roli Manon ve stejnojmenné opeře Julese Masseneta, patří k nejobsazovanějším českým pěvkyním. Finalistka mezinárodní pěvecké soutěže Barbary Hendricks ve Štrasburku spolupracovala s tenoristou Jonasem Kaufmannem na jeho profilovém CD „Romantic Arias“ pro firmu Decca. V půvabné hudební komedii Šaty dělají člověka ztvárňuje dívku Nettchen, dceru správce města Goldachu, jež se bezhlavě zamiluje do tajemného, romanticky vyhlížejícího cizince Wenzela Strapinského.

Joseph Dennis se narodil v Kalifornii, ale jeho druhým domovem je Dallas v Texasu. Absolvent Juilliard School se stal v roce 2015 jedním z pěti vítězů Metropolitan Opera National Council Auditions. Po angažmá ve Vídeňské státní opeře se rozhodl usadit v Drážďanech, kde se stal sólistou neméně prestižní Semperovy opery. Role Krejčíka alias Hraběte Wenzela Strapinského je jeho první spoluprací s Operou Národního divadla a Státní operou v Praze.

 


 

Spolupráce a podpora

Organizátor

S podporou

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Mediální partner

Mediální partner

Mediální partner

Kontaktujte nás

Povinné údaje