Zveme na Pražské jaro

Gustav Mahler

#jinyporadatel
#zvemenakoncert
#prazskejaro

Dirigent: Daniel Harding
Symfonický orchestr Bavorského rozhlasu

#musicanongrata
Gustav Mahler
Symfonie č. 7

Koncert je součástí Rozkvětu Pražského jara.

Termíny

předchozí další
St 24/05/2023
20.00
Praha, Obecní dům
předchozí představení další představení

Vystoupení Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu a Daniela Hardinga slibuje jeden z vrcholů 78. ročníku Pražského jara. Těleso známé svým špičkovým interpretačním uměním formoval v letech 1961–1979 český exilový dirigent Rafael Kubelík, který s orchestrem natočil dodnes vysoce ceněný komplet Mahlerových symfonií. 

Oxfordský rodák Daniel Harding zahájil svou dráhu jako zázračný mladík. V pouhých sedmnácti letech se stal asistentem Simona Rattla u City of Birmingham Symphony Orchestra a už po prvním ročníku studia na Cambridgeské univerzitě jej Claudio Abbado jmenoval svým asistentem u Berlínských filharmoniků, které dirigoval poprvé v jednadvaceti letech. Když v roce 1996 debutoval na BBC Proms, byl nejmladším dirigentem v celé festivalové historii. Harding je také plně kvalifikovaným, aktivním pilotem dopravního letadla (létá pro Air France).

Symfonie č. 7 Gustava Mahlera měla premiéru roku 1908 na pražském Výstavišti pod taktovkou samotného autora u příležitosti diamantového výročí panování císaře Františka Josefa I. Ze všech Mahlerových symfonií je nejvíce enigmatická a podle mnohých i nejvíce vizionářská. Arnold Schönberg v ní viděl konec romantismu, sám Mahler o symfonii mluvil jako o „převážně veselé“ a „obsahem humorné“. Celovečerní dílo je napsáno pro velký orchestr, ve kterém jsou zastoupeny i méně užívané nástroje včetně kravských zvonců, mandolíny a kytary.

Spolupráce a podpora

Organizátor

S podporou

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Partner koncertu

Mediální partner

Mediální partner

Mediální partner

Mediální partner

Mediální partner

Kontaktujte nás

Povinné údaje