Pražská operní scéna meziválečného období

Jaká byla pražské operní scéna? Jaké opery se hrály? Kdo je dirigoval? Jací sólisté stáli na českých operních jevištích? Na tyto otázky se zaměřuje první tématický okruh projektu. Primárně se věnuje dobovému repertoáru a dramaturgii, skladatelům, sólistům, dirigentům, hudebníkům, umělcům, divadelním ředitelům s důrazem na dva významné hudební ředitele tehdejšího Nového německého divadla Alexandera Zemlinského a George Szella.

Základní fakta týkající se historického vývoje Nového německého divadla v letech 1888–1938 získáte přímo na stránkách Musica non grata v sekci Za scénou – Nové německé divadlo

Česká televize věnovala historii Nového německého divadla a pražské hudební scéně meziválečné Prahy jeden z dílů populární série historie.cs. Hosty ve studiu byli dramaturgyně Opery Národního divadla a Státní opery Jitka Slavíková, historik a herec Jaroslav Someš a muzikolog Jiří Štilec. Díl je k dispozici v iVysílání České televize (v češtině)

Jitka Ludvová Až k hořkému konci – Pražské německé divadlo 1845–1945
Historii Nového německého divadla v kulturně-politickém kontextu doby mapuje dopodrobna kniha muzikoložky Jitky Ludvové Až k hořkému konci – Pražské německé divadlo 1845–1945. Téměř osmi set stránková publikace je k dispozici v českém jazyce.
koupit knihu

 

Spolupráce a podpora

Organizátor

S podporou

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Mediální partner

Mediální partner

Mediální partner

Kontaktujte nás

Povinné údaje